Mozaiky Platform Dialog je nezisková organizace založená v roce 2005. Usiluje o vytvoření dialogu mezi lidmi různých ras, národností, náboženství a názorů, kteří mají zájem o dosažení společných cílů. Cílů, na jejichž základě můžeme pomáhat vytvořit lepší budoucnost, z níž bude možné jednou vysílat poselství porozumění, tolerance a pochopení pro všechny.

Cílem naší iniciativy je odstranit „nedostatek povědomí a vzájemného porozumění mezi lidmi z odlišných kulturních základů a světonázorů vytvářejících konflikty, teror a války.“ Tato myšlenka nás dovedla až k vytvoření MOZAIKY, která, jak věříme, přispěje svým dílem a pomůže napravit některé neduhy, jež v současnosti ohrožují mír na zemi.

Základní Hodnoty Hnutí Hizmet

Hnutí Hizmet je hnutí občanské společností oddané ideálům soužití v míru a službě lidstvu a působí v rámci společenské odpovědnosti a filantropie.

Fethullah Gülen

ethullah Gülen, který je známý svým jednoduchým a strohým způsobem života a je přátelsky nazývaný Hodža efendi, je učencem mimořádných rozměrů.

Články

Poslední vývoj událostí v Turecku z pohledu členů hnutí Hizmet.

  
"Láska je esencí Božího stvoření."

Said Nursí

"Pouze tí, kdo překypují láskou, vybudují šťastný a osvícený svět budoucností."

Fethullah Gülen

"Tvým úkolem není hledat lásku, ale především hledat a najít všechny přehrady, které sis proti ní uvnitř sebe postavil."

Rúmí

"Tolerance je naším nejbezpečnějším útočištěm a naší pevností protí problémům, které vyplývají ze schizmatu frakcionalismu a obtíží, které se objevují při hledání vzájemné dohody."

Fethullah Gülen

"Nejsem ani z Východu ani ze Západu, v mé hrudi neexistují žádné hranice."

Rúmí

"Islám nenávidí a absolutně odsuzuje terorismus a jakékoli teroristícké aktívity."

Fethullah Gülen

"Terorismus je jedním z hlavních hříchů, které jsou podle Koránu trestány pekelným ohněm."

Fethullah Gülen

"Ti, kdo mají privilegium vědět, mají povinnost konat."

A. Einstein

„Některým lidem se mohou líbit mé názory, mohou mi projevovat úctu a já doufám, že tím neoklamali sami sebe. Někteří si myslí, že jsem vůdcem hnutí.“

Fethullah Gülen

"Lidé, věru jsme vás stvořili z muže a ženy a učinili z vás národy a kmeny, abyste se vzájemně poznali."

Korán 49:13

"Láska je jedinou silou, která dokáže proměnit nepřítele v přítele."

Martin Luther King Jr.

"Buďte přijímající natolik, až se vaše srdce stane stejně nezměrným jako je oceán. Inspirujte se vírou a láskou k ostatním."

Fethullah Gülen

partners-logos (1)
partners-logos (8)
partners-logos (7)
partners-logos (5)
partners-logos (6)
partners-logos (4)
partners-logos (3)

M. Fethullah GULEN

  

Široké znalosti a pedagogická praxe v islámském školství. Vynikající autor více než šedesáti knih přeložených do mnoha světových jazyků. Podle hlasování uspořádaného v roce 2008 časopisy Foreign Policy a Prospect uznávaný jako nejvýznamnější světový intelektuál. Léta služby jako imám, kazatel a aktivista občanské společnosti s oprávněním vystupovat jako mluvčí v otázkách islámu, vzdělání a dialogu v Turecku.

Landing-page-fg
landing-page-articles

Prohlášení Fethullaha Gülena ke střelbě v Pittsburghu

Jsem otřesený a hluboce zarmoucený hrůzným útokem na synagogu Strom života v Pittsburghu. Je srdcervoucí spatřit takovou tragédii na místě modlitby. Tvrdě odsuzuji tento nenávistí vedený útok na židovské věřící.

Proč Turecko útočí na Hizmet?

Většina světa byla otřesena pokusem o puč, o nějž se letos v červenci pokusila část turecké armády. Neobratně naplánovaný i provedený pokus o převrat byl během dvaceti čtyř hodiny zmařen za cenu tří set lidských životů. Pokus o puč byl jednohlasně odsouzen tureckými politiky, hlavními postavami bysnysu a náboženství. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan, který o vlas unikl zajetí a snad i možnému atentátu, byl prohlášen národním hrdinou.

Fethullah Gülen: Turecko, Které Již Neznám

Když se v úterý konala v Bílém domě schůzka prezidentů USA a Turecka, setkala se hlava země, kterou nazývám téměř dvě desetiletí svým domovem, s hlavou mé rodné vlasti. Obě země mají mnoho v sázce, kromě jiného boj proti Islámskému státu, budoucnost Sýrie nebo uprchlickou krizi.

Fethullah Gülen: Ničeho nelituji

Fethullah Gülen, muslimský duchovní, kterého turecká vláda viní za nedávný pokus o vojenský převrat, žil dlouho v ústraní a jen zřídka poskytoval rozhovory. Ale v návaznosti na obvinění vznesená proti němu, se snaží očistit své jméno.

REGISTRACE

Díky registraci na portálu Mozaiky Platform Dialog o.s. získáváte přístup k neveřejným sdělením organizace a obdržíte na Váš email novinky týkající se akcí a událostí.

  Jméno & Příjmení*

  E-Mail*

  Informace*

  Najdete nás na

  Najdete nás na

  Najdete nás na

  Najdete nás na

  Copyright © 2021 Mozaiky Dialog Platform z.s.