Sdružení Dialog pohostilo v Turecku 5 vážených hostů z České Republiky. Mezi těmito osobami byl  ředitel České Křesťanské Akademie Prof. Dr. Tomáš Halík, s nímž jsme se seznámili během večeře „iftar“, dále RNDr. Scarlett Vasiluková Reslová, a akademici z Filosofické Fakulty Univerzity Karlova, Prof. Dr- Luboš Kropáček, Doc. PhDr. Eduard Gombar a jeho žena Dr. Jana Gombar.

Návštěva Turecka začala 17. prosince v Konya s programem Seb-i Aruz. Hosté měli možnost se seznámit se súfizmem, o který projevili zájem, velmi zblízka.

Po představení Semazen, které  Prof. Dr. Tomáš Halík shlédl s velkým obdivem, jsme navštívili muzeum Mevlany a po zbytek dne pámatky města Konya.

Následující den se jelo do Ankary. Navštívili jsme Státní Ředitelství pro Náboženské Otázky a jednali s místopředsedou Prof. Dr. Sevki Aydinem. Prof. Dr. Sevki Aydin, který odpověděl hostům na jejich dotazy týkající se islámu, projevil rádost nad naší návštěvou. Poté jsme s hosty navštívili mauzoleum Anitkabir. Při večeri v Univerzitě Fatih se Prof. Dr. Serif Ali Tekalan seznámil jednotlivě se všemi hosty a informoval je o Univerzitě Fatih.

Následující den navštívili naši hosté Istanbul a byli ohromeni tímto městem na dvou kontinentech. Navštívili jsme historické památky jako Palác Topkapi, Cisternu Yerebatan, Hagia Sophia, mešitu Suleymaniye a Eyup Sultan a Modrou mešitu. Zároveň jsme se účastnili bohoslužby na svátek oběti v mešitě Eyup Sultan. Při návštěvě deníku Zaman nás doprovázel vedoucí redakce pan Hamdullah Ozturk a informoval o deníku Zaman. Hosté velmi ocenili tuto krásnou budovu a týmové ducha v redakci. V nadaci novinářů a spisovatelů nás přijal generální sekretář Platformy Abant, pan Salih Yaylaci, informoval nás o svých aktivitách a ozřejmil důvod zřízení této nadace. Při večeri jsme v sídle televize Samanyolu vyzpovídali za účasti šefredaktora zpravodajství, pana Ahmeta Bokena, naše hosty. Bylo těžké rozhodnout, zda nám lépe chutnaly turecké dezerty anebo příjemné povídání při turecké kávě s krásnou vyhlídkou na Istanbul v kopce Camlica. Následující den se naši hosté vrátili do Prahy se sladkou únavou z cestování a s pocitem, že turečtí občané je pohostili příjemně a srdečně.