Tradiční večeře věnovaná mezikulturnímu a mezináboženskému dialogu byla v roce 2010 pořádaná již popáté, tentokrát v pražském hotelu Corinthia Towers. Zúčastnilo se kolem 200 lidí, mezi kterými byli akademikové, novináři, umělci či státní úředníci. Zvláštními čestnými hosty byli docent Ihsan Yilmaz z istanbulské Univerzity Fatih a první konzul Turecké ambasády v Praze paní Serap Ersoy. Nechyběla ani jména našich dlouhodobých příznivců, kterými jsou bývalý velvyslanec ČR v Turecku doktor Tomáš Laně, profesor Luboš Kropáček a profesor Tomáš Halík z Karlovy Univerzity.

V proslovech byla zdůrazněna důležitost šíření a upevňování mezikulturních vztahů a udržení světového míru. Docent Ihsan Yilmaz ve své řeči zúčastněné seznámil s hnutím F. Gülena. Mluvil také o školách, které jsou členy těchto uskupení zakládány a jejich pozitivním vlivu na mír ve společnosti a světě.

Hosté poté mohli za poslechu tradiční turecké hry na flétny ney ochutnat speciality turecké kuchyně či si pochutnat na tradiční baklavě. Následovalo překvapení večera, kterým bylo udělování cen těm, kteří významně přispěli rozvoji dialogu. Prvním nositelem této ceny se stal profesor Tomáš Halík. Mozaiky se zároveň rozhodly každoročně udělovat podobnou cenu i mladému studentovi či vědci, který se podílí na rozvoji dialogu. V roce 2010 byla cena udělena paní Heleně Özorencik, která obstarala překlad anglického originálu knihy z pera F. Gülena do češtiny.

Poté se k řečnickému stolku dostal předseda sdružení a představil knihu „Dialog civilizací“ od americké profesorky Jill Carrol, která byla také přeložena do češtiny. Také přislíbil, že se Mozaiky budou snažit v budoucnu oceněného mladého vědce odměňovat motivující finanční částkou 20 000 korun.

Na závěr promluvil generální sekretář sdružení Salih Yilmaz. Představil budoucí plány, jenž by měli vést k upevnění dosavadních vztahů a navázání vztahů nových, k čemuž jistě přispějí i nové prostory v centru Prahy. Bezmála tří hodinový program byl pak ukončen pozváním hostů na kávu.